Лауреати Шевченківської премії-2015

2015-03-21

/Files/images/620_400_1415378403-9321.jpeg

На початку весни бібліотека тра­диційно знайомить читачів із нови­ми лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка та їхніми творами. Цього року в день народження Кобзаря серед кіль­кох десятків претендентів нагоро­ди отримали визначені Комітетом і затверджені Указом Президента України четверо митців.

/Files/images/shevchenkvsk_laureati_2015/b1.jpgУ номінації «Література» переміг Юрій БУРЯК із книгою поезій «Не мертве море», в якій осмислено здобутки багатьох поколінь українців упродовж століть. Представник літе­ратурного покоління «вісімдесятників», автор низки пое­тичних збірок, який також займається літературними пе­рекладами, нині ще й очолює видавниц­тво НСПУ «Український письменник».

/Files/images/shevchenkvsk_laureati_2015/thumb_1400134149549_photo_1400071268592_КОМПАНЕЦЬ.jpegЗаслуженого діяча мистецтв України, народного художника України, про­фесора кафедри графіки Національ­ної академії образотворчого мистецтва та архітектури Миколу КОМПАНЦЯ відзначено в номіна­ції «Образотворче мистецтво» за мис­тецький цикл творів «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів М.В.Гоголя. Миколу Івановича називають метром вітчизняної книжкової графіки: вже понад 40 років він ілюструє твори класиків української літератури.

/Files/images/shevchenkvsk_laureati_2015/1748b762f16a8eb71bc9eae63350c62629d3e339.jpgПисьменник Кос­тянтин МОСКАЛЕЦЬ із книгою літе­ратурної критики та есеїстики «Сполохи» здобув перемогу в номінації «Літера­турознавство та мистецтвознавство». Поет, прозаїк перекладач, літературний критик, який реалізує себе в усій широті літератур­них жанрів, уже відзначений низкою лі­тературно-мистецьких премій.

/Files/images/shevchenkvsk_laureati_2015/32788_1.jpgУ номінації «Театральне мистецтво» нагороджено заслуженого артиста України, одного з провідних акторів Національно­го академічного теат­ру ім. І.Франка Петра ПАНЧУКА. Він втілив образ Тараса Шевчен­ка на вітчизняній теат­ральній сцені у виста­вах «Божественна са­мотність» Театру ім. І.Франка та «Всюди один...» («Свічка навітрі») Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.