«Молодь читає – країна процвітає»

2015-03-25

/Files/images/CIMG5535.JPG

«Молодь читає – країна процвітає»

З давніх-давен люди помічали позитивний вплив читання на здоров'я і настрій людини. Книга має унікальну здібність – лікувати людський дух.

В Україні щороку в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Славні традиції проведення Тижня було започатковано ще в далекому 1944 році. У той непростий час, обпалений війною, велика увага приділялася дитячій книзі, яка несла слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим.

Цьогоріч Всеукраїнський тиждень дитячого читання у районній бібліотеці, який проходить під девізом «Хай Україна вся читає,бо книга нас усіх єднає!» має на меті підвищення ролі художнього слова в національно-культурному відродженні України, привернення уваги дітей та молоді до книги, популяризація читання як традиційного ,так і в електронному форматі,активізувати інтерес до бібліотеки, як до інформаційного центру кожного населеного пункту.

В рамках Тижня заплановано огляд енциклопедичних видань «В чудесну країну знань» ,Book- симпатія «Читай сучасне - українське», історичний екскурс в минуле «Перша бібліотека на Русі»

В березні літературний світ відзначав 85- річчя від дня народження Л.В.Костенко. З цього приводу бібліотека провела поетичні читання «Розкажу тобі думку таємну…». Діти познайомилися з життєвим і творчим шляхом славетної письменниці, читали її вірші .

«Гарна бібліотека є книжковим відображенням всесвіту» - говорив відомий вчений бібліотекознавець М.Рубакін. Тож слід пам’ятати, що відкриваючи перед дитиною двері бібліотеки, ми даруємо їй всесвіт. Тож про бібліотеку своєї мрії розповіла дітям презентація «Світ бібліотек і ми у цьому світі».

Сподіваємось, що Тиждень дитячого читання став своєрідною акцією з популяризації надбань національної та світової культури , сприятиме поглибленню і розширенню читацьких інтересів, вихованню інформаційної культури та поєднанню класичного читання новітніми технологіями .

Бібліотекар юнацької кафедри Л.І.Фолюшняк