ШАНОВНИЙ ЧИТАЧУ !

2012-09-24

Ми розуміємо, що Ви чекаєте від нас слова. Слова, яке підтримає Вас в потрібну мить. І доєднає Вас до актуального читання, яке дасть відповіді на цілу низку запитань, висунутих нашим життям. Багато хто з Вас пам’ятають часи, коли в читальному залі нашої бібліотеки назахват зачитували літературно-художні журнали «Свременник», «Новий мир», «Октябрь», тощо. Сьогодні таке саме чтиво (гостру публіцистику, сучасну прозу) нам пропонують часописи «Київ», «Всесвіт»,»Дзвін», «Вітчизна», «Дніпро», «Сучасність»…Як приклад наведемо ім.’я Миколи Сенченка та його публіцистику протягом 2005-2009 років в журналі «Дніпро», де він з науковим обґрунтуванням говорить про планомірне винищення нашої нації і дає відповіді на запитання «Хто в цьому винен?» і «Що нам робити?»Щоб зрозуміти всі здобутки нашої незалежності – досить прочитати роман-есе Володимира Дрозда «Сто літ любові, або портрет української родини на тлі епохи», в якому пов’язано вчорашній день із сьогоденням.Ці журнали надають нам можливість ознайомитись з сучасними, оригінальними, живими, експресивними, художніми творами.

Такою є повість Володимира Чемериса «Лінія Маннергейма» про фінського генерала, великого полководця, політичного діяча, взагалі – Людину з великої літери – Карла Густава Маннергейма, який збудував правильну політику своєї держави стосовно і до СРСР у 1917-18 р.р., і до Німеччини і СРСР у 1939-1945 р.р. Йому завжди вдавалося залишатися людиною і при цьому рятувати свою батьківщину від тиску зовнішніх політичних режимів.

Робив він це делікатно, без людських втрат, професійно і шляхетно. І що саме найголовніше – переболівав за свій рідний народ. Автор повісті загострює нашу увагу на тому, що сьогодні прийшов час на керівників та лідерів нового типу, а саме лідерів-патріотів, які не залишать свій народ у біді. І поступово розповідає, що сприяло виникненню такого лідера у державі. Проводить порівняння тих самих подій тільки у різних державах –

Фінляндії, Польщі,Україні. Розповідає, до яких різних результатів приходять різні країни, в яких відбуваються фактично одні й ті самі політичні події…

Автор намагається дати відповідь на запитання : чому одним державам вдається гідно зберегти свою незалежність, а іншим – ні. Саме це сьогодні турбує багатьох з нас : як ми будемо жити далі, що чекає наших дітей і від кого це залежить? Зрозуміло, що залежить від кожного з нас, тому що кожний зробив свій вибір на останніх виборах президента, тому що є поняття долі народної, загальнонаціональної. Складаємо ми її всі разом і пожинаємо її плоди всі разом. Але не тільки від нас все залежить… Автор повісті дає нам зрозуміти, що лінія головного героя повісті – це не тільки його інженерно-фортифікаційна споруда, а ще й його чітка життєва позиція, його лінія життя – чесна, відверта, вишукано-благородна!

І так хочеться запитати : « А де ж наш український «Маннергейм?», який би так вміло і талановито стояв на захисті інтересів свого рідного народу? І чи дочекаємося ми його?»

Запрошуємо Вас до серйозного читання і спільної розмови заради істини і правди, з яких складається сила життя. І чекаємо Вас у читальному залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки.

Надія Вартанович – методист

Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi