З когорти корифеїв

2015-12-15

/Files/images/novini/CIMG6454.JPG

З когорти корифеїв

(До 175-річчя від дня народження М. Старицького)

Особливою колоритністю і виразністю творчої постаті, розмахом суспільно значимої діяльності вирізняється Михайло Старицький. Із шістдесяти чотирьох прожитих літ він працював творчо: як поет, драматург, прозаїк, перекладач,видавець, організатор українського професійного театру, громадський діяч.

Мистецька спадщина Старицького живе повним життям і сьогодні. Вона активно впливає на наших сучасників, зберігаючи не тільки історико-пізнавальну цінність, а й виховну та естетичну.

З нагоди 175-річчя письменника Могилів-Подільська центральна районна бібліотека провела цикл заходів протягом року. Для відвідувачів бібліотеки організовано книжкову виставку-експозицію краєзнавчих досліджень «Подільськими шляхами Михайла Старицького». Для молодого читача було проведено інформаційну годину «Михайло Старицький та його творча спадщина в історії української культури». Також було проведено літературно-музичний вечір «Зоряне небо М.Старицького», на якому були присутні місцева поетеса Гоцуляк М.В., яка прочитала власний вірш-присвяту М.Старицькому, керівник драматичного театру «Народні усмішки» Колядко Г.Ф. та студенти медичного коледжу. Студенти мали змогу переглянути відео-уривки з вистав «По-модньому» та «За двома зайцями», прослухати відому пісню «Ніч яка місячна, зоряна, ясная», яку написав Старицький в с. Садова Могилів-Подільського району.

Бібліограф центральної районної бібліотеки Калашнікова О. підготувала та презентувала бібліографічний покажчик літератури «Михайло Старицький на Могилівщині».