30 вересня – Всеукраїнський День бібліотек

2012-09-24

Де взяти слів високих і дзвінких,
Аби воздать тобі осанну, Храме
Скарбів найбільших, найдорожчих – книг,
Що звівся над світами і віками…

Майбутнє починається в сучасній бібліотеці. Якою має бути сучасна бібліотека Як зробити її цікавою для користувачів і тих, хто ще не відкрив для себе всіх її можливостей ?. Адже ж і в цей нелегкий час бібліотеки живуть повноцінним життям. Провідним напрямком сучасної бібліотеки є інформатизація – впровадження і розвиток інформаційних технологій, формування і використання електронних ресурсів, технологій, розвиток мережевої взаємодії бібліотек, підключення до світової мережі Інтернет. З давніх часів бібліотека була сховищем для документів. Роль же сучасної бібліотеки підвищується в багато разів – підготовка користувачів до життя в інформаційному суспільстві, де накопичення інформаційних масивів йде дуже швидкими темпами.

Позитивні зміни у даному напрямку відбулися у бібліотечній галузі району після отримання гранту «Організація нових бібліотечних послуг з вільним використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». Центральна районна бібліотека, бібліотеки сіл Немія, Бронниця, смт Вендичани надають бібліотечні послуги як сучасні бібліотеки. В даних бібліотеках організовано сучасне середовище, вони набули європейського вигляду, стали комфортними з високим рівнем обслуговування користувачів.

Таким чином, перед користувачами бібліотек розкрито зміст унікального інформаційного ресурсу, яким вони в повній мірі зможуть скористатися для виробничої діяльності, навчання, дозвілля.

Користь від безкоштовного доступу до мережі Інтернет в даних бібліотеках отримали вчителі – використовують знання для зростання та розвитку творчої особистості; учнівський колектив – розширюють знання предметів шкільної програми, актив громад та працівники сільських рад – переймають досвід світових громад. Також Інтернет-спілкування в соціальних мережах, Інтернет – подорожі та екскурсії, здійснення віртуальних подорожей Всесвітньою мережею, використовуючи пошукові системи, спілкуючись з колегами, індивідуальні та колективні консультації та багато чого іншого.

З метою популяризації своєї роботи та сучасної книги бібліотеки сіл Немія, Вендичани, Бронниця, Кричанівка, Серебрія, Козлів, Сл.-Яришівська, Кукавка, Мервинці, Івонівка, Яруга звітують про свою роботу загалом та в рамках своїх проектів в центральній районній бібліотеці на семінарі-презентації кращих книгозбірень району до Всеукраїнського дня бібліотек. До уваги мешканців району – інформаційні ресурси бібліотек та історії успіху, здобуті за їх допомогою; презентація бібліотечного групового проекту на допомогу розвитку громади «У Кричанівку повернись» (за проектом «Великий дух малої Батьківщини»); робота з творчими дітьми та молоддю, нетрадиційні форми роботи бібліотеки – бібліотека-музей, тощо.

Свою проектну діяльність представляє центральна районна бібліотека : нові послуги, ресурсний центр ВІЛ/СНІД, професійні тренінги, медіа-проекти (збір свідчень усної історії, Фольклорний літопис району), читацькі програми – «Золоті книги українського інтелекту» та інші.

Районна бібліотека, яка є методичним центром для бібліотек району, сьогодні вже може запропонувати, крім традиційних форм навчання (семінарів, стажування, майстер-класів, конкурсів, школи бібліотечної майстерності, тренінгів) – безкоштовне навчання з організації віртуальних форумів, здійснення дистанційного консультування, створення мультимедійних презентацій, підготовки різного виду документів (грантів, проектів, програм, виступів, консультацій, довідок, оглядів, тощо).

Запрошуємо Вас до бібліотек, які стали справжнім осередком надання нових послуг користувачам. А також вітаємо всіх, кому не байдужі бібліотеки. Бажаємо творчості і натхнення, віри у власні сили, надії на те, що наша праця буде достойно визнана. Любові наших користувачів і мудрості у здійсненні великих планів.

Директор Могилів-Подільської ЦРБ Наталія Головенко

Методист Надія Вартанович

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi