Соборність України: від історії до сьогодення

2016-01-22

/Files/images/novini/СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ (Заставка).jpg

22 січня 2016 року в читальній залі Могилів-Подільської районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Соборність України: від історії до сьогодення» присвячене Дню Соборності і Свободи України. В засіданні взяли участь представники влади, викладачі історії та правознавства загальноосвітніх закладів району, краєзнавці, представники громадськості та ЗМІ.

Аудиторія заходу мала змогу осмислити тему соборності України в контексті історичних подій 1917-1921 років, обговорити уроки Акту Злуки УНР-ЗУНР, ознайомитися з сучасною соціально-політичною ситуацією в Україні, ходом економічних та демократичних перетворень.

Екскурс в історію Соборності України презентували бібліотекарі Коваль О. та Опаряк Л. Після історичного екскурсу бібліограф Калашнікова О. провела огляд книжкової виставки «Україну будує кожен з нас». В ході дискусії відбувся обмін думками щодо пошуку ефективних форм і методів виховання громадянина-патріота України. Паралелі між минулим і теперішнім часом проводив краєзнавець та громадський діяч А.Бойта, вчитель історії та правознавства Слобода-Шлишковецького НВК Чорний М.М., а студентка технолого-економічного коледжу Ярослава Серженик зачитала свій вірш про незламний дух українського народу. Також згадали про борців за незалежність України від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні, вшановуючи їх світлу пам’ять хвилиною мовчання.

Тема соборності торкнулась серця чи не кожного учасника заходу, що викликало жваву дискусію, адже усі ми живемо на українській землі, без якої просто нічого не варті. Ми свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.

Захід супроводжувався показом відеоматеріалів по даній темі.