Мова - це наш всенародний скарб

2016-02-19

/Files/images/novini/мова.JPG

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

В читальному залі Могилів-Подільської районної бібліотеки підготовлено та представлено розгорнуту книжкову виставку «Мова - це наш всенародний скарб» - мета якої сприяти мовній різноманітності і стимулюванню до вивчення іноземних мов, а також зближення культур і їх активну взаємодію у мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини кожного народу.

Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. Однак багато мов сьогодні знаходяться на межі повного зникнення. У деяких із них не залишається живих носіїв, тому порятунком для збереження лінгвістичного багатства є бібліотеки. Саме тому один із розділів виставки містить літературу мовою національних меншин, які проживають на території нашого міста та району.

Разом з тим це свято не лише наше, українське, це свято кожного, хто ідентифікує себе зі своєю нацією, зі своїм народом. Бо без мови немає нації. Особливо актуально сьогодні звучать слова відомого вченого-фольклориста Віктора Захарченка :«Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів».

Тож шануймо рідну мову, бо якщо зникне мова - зникне й народ!