На крилах пісень Лесі Українки

2016-02-23

/Files/images/novini/CIMG6652.JPG

За вікном зима. Ось у таку пору, 25 лютого 1871 року, народилася Лариса Петрів­на Косач (Леся Українка). Це ніжне і дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу. Псевдонім Лариси Петрівни Косач твер­до і назавжди зафіксований у пам'яті кожного українця, і не тільки українця. Леся належить усім, хоч осягнення її вимагає певної інтелекту­альної підготовки, її творчість зіткана з різних мотивів світової культури.

У 2016 році Лесі Українці виповнилось би-145 років від дня народження. Могилів - Подільська районна бібліотека презентувала книжкову виставку
«На крилах пісень Лесі Українки». Крім творів самої поетеси на виставці представлено публікації, статті, рецензії, літературознавчі праці, а також дослідження про перебування родини Косачів на Поділлі, а саме в м. Могилеві-Подільському, її творчі зв’язки з культурними та освітніми діячами нашого краю.

Всебічно обдарована, з тонким відчуттям музики й образотворчого мистецтва, з нахилом до засвоєння мов, Леся Українка виявила свій хист у різноманітних жанрах художньої літератури. Вона писала короткі прозові твори. Здебільшого це казки, оповідання, розповіді з сільського життя серед них оповідання “Приязнь”, “Над морем”, “Помилка”, “Розмова”.

Леся Українка була талановитою перекладачкою, вона володіла багатьма мовами: німецькою, французькою, латинською, давньогрецькою, італійською, англійською, іспанською, російською, польською, болгарською, вільно читала твори чеських і словацьких письменників. Вірші Гейне, Байрона, Ади Негрі, уривки з творів Данте й Шекспіра, давні єгипетські пісні у її відтворенні.

Пройдуть роки, десятиліття, століття, а Ле­сина поезія буде жити, бо: «Від юних літ і до останнього подиху стояла наша прекрасна Леся Українка з вояцьким щитом у руці на стражі правди і добра, мов легендарна дівчина-витязь, закута в кольчугу свого безстрашшя, гідності і правоти».