ДЖЕРЕЛО КРАСИ І ТВОРЧОГО ДУХУ НАРОДУ

2016-02-25

/Files/images/novini/6.JPG

ДЖЕРЕЛО КРАСИ І ТВОРЧОГО ДУХУ НАРОДУ
(до 145-річниці від Дня народження Лесі Українки)

Провідною зорею світить нам сьогодні могутній талант, богатирська сила духу всесвітньо відомої поетеси – Лесі Українки. Про велику поетесу сказано багато слів: «Життя Лесі Українки – це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її нетьмарною зіркою в очах потомків», - писав О.Гончар.

До 145-річниці від дня її народження гуртківцями краєзнавчого інтегрованого гуртка «Поділля» Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Вінницького НАУ спільно з працівниками Центральної районної бібліотеки було проведено літературно-поетичну годину «До Лесі на гостину».

Бібліотекар Людмила Чаговська запропонувала студентам поринути у творчу лабораторію на зустріч з поезією сильної духом людини – Лесею Українкою. Її життя – це подвиг митця, один з тих подвигів, які підносять людину в очах сучасників. Вона всією своєю душею вболівала за долю свого народу. Про це свідчить її поезія, яка лунала з уст Анастасії Каплінської, Вікторії Кирилюк, Оксани Маковій, Катерини Шлапак, Катерини Яблонської, Катерини Перепилиці, Ілони Гоцуляк, Анастасії Ситник, Любові Параконної, Уляни Замрозевич, Вікторії Блажко, Юлії Городинської, Каріни Губіліт, Ольги Коваль, Тараса Рудого, Костянтина Ратушняка, торкаючи душі присутніх. Студенти мали можливість переглянути відео – фільм «Леся Українка – обличчя української історії», ознайомитись з книжковою виставкою «На крилах пісень Лесі Українки».

Леся Українка по праву посідає одне з найпочесніших місць серед кращих майстрів пера. Її твори сповнені натхненням до боротьби за вічне життя. Поетеса пише про те, що навіть у часи безнадійного смутку вона буде вірити у краще майбутнє – йти по життєвому шляху завжди з посмішкою і піснями. Навіть тоді, коли доля змушуєїї на високу крем’яную гору підіймать важкий камінь.

Слово Лесі Українки – це безмежна любов до свого народу, що залишається і в наші часи життєдайним джерелом, стимулом національного та духовного відродження сучасної України.

Устами героїні «Лісова пісня» Л.Українка стверджує:

Ні я жива! Я буду вічно жити»
Я в серці те, що не вмирає!

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi