Україна у вишиванці

2016-05-19

/Files/images/novini/CIMG7011.JPG

Бібліотечні працівники Могилів-Подільської районної бібліотеки долучилися до відзначення в Україні Дня вишиванки – прийшли на роботу у вишиванках, провели народознавчу годину «Українська вишиванка:модний бренд чи традиція з віковою історією?»

У третій четвер травня українці відзначають День вишиванки. 19 травня цього року минає вже десята річниця свята. Попри те, що святкування не є офіційним, його відзначають не тільки в Україні, а в українській діаспорі по цілому світі. Основна мета свята — збереження українських цінностей, та їхня популяризація серед молоді та населення держави загалом. Святкування не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії свята з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, святкові ходи, конкурси, вечорниці та ярмарки. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.