24 травня – День слов'янської писемності і культури

2016-05-24

/Files/images/novini/CIMG6610.JPG

Сьогодні, намагаючись осягнути сьогодення, ми все частіше звертаємося до наших коренів, історії, давньої культури, традицій, віри. Культурні та релігійні свята, що дійшли до наших днів, є одним з елементів історичної спадщини, і те, що сьогодні їх шанують багато людей, є показником ставлення держав і народностей не тільки до свого минулого, але й до сьогодення.

Одним з таких свят є День слов'янської писемності і культури, що відзначається з дванадцятого століття щорічно 24 травня - день святих Мефодія і Кирила, братів-просвітителів, яке сягає своїм корінням далеко вглиб віків і бере свій початок з болгарських церковних традицій, Це свято пов'язане з іменами просвітителів Кирила і Мефодія, «солунських братів», які за свої заслуги не тільки перед болгарським народом, але й перед усіма слов'янськими народами, були визнані церквою святими в кінці дев'ятого століття.

У Могилів-Подільській районній бібліотеці представлена книжкова виставка «І слово правди понесли твої апостоли святії», яка розкриває історичні аспекти внеску братів Кирила та Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів та розвитку писемності, проведено літературну годину «Обнімітесь, брати мої (бібліотека територія примирення)». Використовуючи мультимедійні засоби, присутні переглянули телесюжети про двадцятирічну просвітницьку діяльність Кирила та Мефодія, які створили фундамент для всіх слов`янських літератур.