Україна бажає миру

2016-09-20

/Files/images/raznoe/N3SygTOsDOw.jpg

21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний День Миру. Це свято було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 2002 році. Спочатку свято відзначали кожен третій вівторок вересня - на честь дня відкриття щорічної сесії Генеральної Асамблеї, але, пізніше було прийняте рішення щодо встановлення фіксованої дати свята – 21 вересня.

Генеральною Асамблеєю цей день проголошений як день відмови від насильства і припинення вогню у всьому світі. В цей день всім країнам було запропоновано утримуватися від проведення військових дій. В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України № 100 від 5 лютого 2002 року. Сьогодні, коли на нашу українську землю знову прийшла війна, ми збагнули розумом і серцем справжню, невигадану загрозу миру.Ще два роки тому, у такий сонячний вересневий день, ми і гадки не мали, що хтось чи щось може порушити наше щасливе життя, що слово «мир» для народу України набуде такого великого, цінного і бажаного значення. Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися, але й зробити що-небудь заради миру. В цей день традиційно проходить Хода миру, відбуваються різні акції та флешмоби.

Саме тому, у Могилів-Подільській районній бібліотеці відбулась тематична година під назвою «Україна бажає миру». Захід провели бібліотекарі Опаряк Л.В. та Коваль О.В.. Активну участь взяли студенти технолого- кономічного коледжу (викладач Кордонська А.В.), які читали вірші про мир. Захід супроводжувався підбіркою відеоматеріалів(«Запах війни», «Україна – це ти» , «Мир усім», «Лелека на даху»). А на завершення усі присутні приєдналися до флешмобу під гаслом «Ми за мир».