«Україна-Соборна, єдина держава»

2017-01-23

/Files/images/raznoe/CIMG8156.JPG

Саме такою була тема «круглого столу», який відбувся 20 січня 2017 року в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці.

З нагоди Дня Соборності України представники влади та громадськості району зібрались разом аби вкотре привернути увагу суспільства до теми єдності та цілісності України.

Розпочався захід з вшанування пам'яті усіх полеглих за незалежність та соборність України: Героїв Крут, «Небесної сотні» та АТО.

А далі екскурс з паралелями минулого і сьогодення для громадськості провели бібліотекарі районної бібліотеки та викладачі історії Вендичанської, Серебрійської, Бронницької та Бандишівської ЗОШ, які ґрунтовно висвітлили історичне значення Соборності України та пов’язали їх із сучасними тенденціями розвитку незалежної української держави.

Підводячи підсумки зустрічі, учасники круглого столу підкреслили, що духовна і територіальна єдність України є найважливішою умовою для поступу та успіху нашої держави.

Для користувачів центральної районної бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Україна Соборна – моя гордість і слава», яка пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Книги представлені на виставці у двох розділах: «Державотворення України ХХ століття» та «У вирі подій ХІ століття». Зокрема, «Українська соборність» В. Сергійчука, «Історія незалежної України» Братів Капранових, «Оголений нерв» С. Талан та багато інших розповідають про велике значення для вітчизняної історії існування Української Народної Республіки, Центральної Ради, про об'єднавчу місію Акту злуки, його вплив на національне самоусвідомлення українців у минулому та сьогодні.

Соборність - це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Ми маємо робити все належне для їх зміцнення, адже на них збудовано фундамент нашої Держави.