Великдень всіх на гостини просить

2017-04-13

/Files/images/raznoe/CIMG8465.JPG

13 квітня в Могилів – Подільській районній бібліотеці відбулася народознавча година «Великдень всіх на гостини просить » з учнями 5 – 7 класів НВК с. Слобода - Шлишковецька разом із вчителем Люблінською Ларисою Миколаївною. Бібліотекар Чаговська Людмила Михайлівна розповіла присутнім, що Великдень - одне з найбільших й найшановніших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога сонця Ярила.

Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник дуже давно. З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!». У Великодню ніч не прийнято лягати спати, оскільки вважається, що тим людям, які не сплять, Бог роздає щастя. Важливим атрибутом Великодня є пасхальний кошик. А що має бути у великодньому кошику господині, підкаже виставка-порада «Весна іде, наповнена чудес… Христос Воскрес», яка експонується в читальній залі районної бібліотеки.

Великдень! Великий і світлий день. Тріумф життя над смертю, добра над злом, перемога правди над брехнею. Це можливість подумати над своїм життям, зробити якісь висновки.