«Хай козацька мудрість воскреса щоднини».

2017-10-13

/Files/images/raznoe/CIMG8971[1].JPG

Щороку 14 жовтня — на Святу Покрову — в Україні відзначається День українського козацтва. А починаючи з 2015 року указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві цей день оголошено також Днем захисника України. Тож на Покрову українці згадають не лише козацький подвиг, а й усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину.

Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки, які мали на Січі церкву в її честь та ікону "Козацька Покрова". На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана. Українська повстанська армія своєю чергою вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.

На сьогодні в Україні діють більше десяти всеукраїнських козацьких організацій. Козацькі організації зацікавлені у вихованні здорової молоді, загартованої фізично й духовно. Однією з таких є Могилів-Подільський козацький полк ім. Остапа Гоголя, з представниками якого 10 жовтня 2017 року в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці з метою національно-патріотичного виховання молоді, популяризації українського козацького руху в сучасних умовах та з нагоди свята Дня захисника України, проведено вечір-зустріч «Хай козацька мудрість воскреса щоднини».

Ведуча заходу бібліотекар Коваль О.В. провела історичну подорож «Українське козацтво: відгомін віків».Отаман Могилів-Подільського козацького полку ім. Остапа Гоголя Пампушко В. В. привітав юнаків та дівчат зі святом та розповів про відродження традицій українського козацтва в наш час, а також вручив грамоту колективу бібліотеки за популяризацію українського козацького руху в сучасних умовах і подарував картину художника-земляка, Заслуженого працівника культури Олійниченка М.Г. Начальник Вінницького обласного штабу Українського козацтва Геркалюк О. В. побажав молоді, щоб козацький дух допомагав їм гартувати тіло й долати життєві труднощі та прочитав декілька власних патріотичних віршів. Баладу про Остапа Гоголя, козацького гетьмана Правобережної України, ім’я якого носить полк, прочитав працівник культури, козак цього ж полку Колядко Геннадій. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Вільну Україну від найдавніших часів до сьогодення.

День сьогоднішній нерозривно пов’язаний з учорашнім. І кожен слід на землі… І нинішня радість, і небо безхмарне, і наш достаток, і щасливе вільне життя — то ваш слід на землі. Сьогодні козак - не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак - це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака. Тому що - шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш!

Всім, хто цікавиться історією козацтва, хто бажає відчути героїчну романтику цього періоду, запрошуємо до Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Святий обов’язок землю свою захищати».

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi