«Ой калита, калита, Із чого ти вилита…?»

2013-12-12

/Files/images/DSCN8080.JPG

Андріївські вечорниці

12 грудня в районній бібліотеці зібралася учнівська молодь, щоб через призму сучасності поглянути на минуле, відчути красу і поезію давніх звичаїв і обрядів, стати учасниками одного з чудових свят української молоді – Андріївських вечорниць.

Організаторами цього дійства стали бібліотекарі абонементу Лілія Фолюшняк та Лариса Опаряк, господинею вечорниць була методист районного будинку культури Олена Просвєтова.

Вечір на передодні Андрія вважався чарівним, а ніч – доленосною. Це була ота єдина ніч протягом року, коли дозволялися різні жарти та витівки. На вечорницях звучали українські народні пісні, дівчата та хлопці ворожили, танцювали, веселилися. За традицією кусали калиту та пригощали усіх присутніх варениками.

Перед нами ожили ігри і забави нашого народу, які ми повинні берегти і передавати прийдешнім поколінням.