«Корифей театру корифеїв»

2015-05-21

/Files/photogallery/7967/КРОПИВНИЦЬКИЙ.jpg

«Ростуть дуби, купають в небі віти,
А навкруги, немов веселі діти,
Дуби і липки зводяться рясні…
Співає молодь молоді пісні
–І, сповнені зичливості й любові,
Дуби над нею шелестять Маркові».
М. Рильский

В травні місяці в читальному залі бібліотеки відбувся літературний вечір «Корифей театру корифеїв» присвячений 175 річчю від дня народження Марка Лукича Кропивницького (1840-1910), українського письменника,драматурга,театрального актора.

В історії вітчизняної культури Марко Лукич Кропивницький посідає винятково значне місце. Сучасники ще за життя шанобливо називали його «батьком українського театру». Геніальний актор, режисер і драматург, він до останніх днів працював для сцени. Кропивницький виконав близько 500 ролей, написав понад 40 драм, комедій, водевілів, утвердив реалістичне сценічне мистецтво в українському театрі. Йому належить заслуга у створенні першої на Україні дитячої трупи.

Своїми п’єсами «Івасик-Телесик» та «По щучому велінню» драматург започаткував репертуар для театру юного глядача. Кращі його твори (такі, наприклад, як «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Глитай, або Павук», «По ревізії», «Олеся») складають золотий фонд української драматург

З ім'ям Марка Лукича Кропивницького пов'язані створення українського професіонального театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії. Видатний актор, режисер, енергійний організатор театральної справи, талановитий композитор і письменник -демократ, він разом із М. Старицьким, І.Карпенком-Карим, І. Франком створював літературну основу утвердження й розвитку українського театру.

Твори М. Кропивницького, за словами І. Франка, «запевняють йому в історії українського театру не тільки ім'я одного з його батьків, але також в історії нашого письменства ім'я визначного драматичного автора».

За допомогою мультимедійного обладнання присутні мали змогу почути живий голос Кропивницького,який читає знамениту прелюдію Шевченка до 1-го видання « Кобзаря»-«Думи мої,думи мої,лихо мені з вами!», переглянути буктрейлери: «Дві сімї», « Івасик-Телесик», « По щучому велінню». Запрошені мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Батько українського театру» на якій представлена література з фондів бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi