"Прости нас, пам'яте, прости"

2013-11-21

/Files/images/011.JPG
Згідно з Указом Президента України «,Про заходи у зв’язку із 80-ми роковинами голодомору 32-33 років в Україні», з метою вшанування пам’яті жертв, 21 листопада 2013 в читальній залі районної бібліотеки був проведений усний журнал «Прости нас, пам’яте, прости» який складався із 6 сторінок.

Першу сторінку представила провідний бібліотекар читальної зали Чаговська Л.М., яка мовою цифр розкрила усі жахіття тих років. Тему голодомору продовжив голова Могилів-Подільської райдержадміністрації Вдовцов М.Л., який в своєму виступі розповів про геноцид над українським народом та запропонував вшанувати їх пам'ять хвилиною мовчання.

Студенти Технолого-економічного коледжу Зубринська Діана, Вершок Юлія, Мазур Тамара, Марченко Світлана та Тиманюк Денис разом із керівником краєзнавчого гуртка «Поділля» Кордонською А.В. перегорнули другу сторінку журналу «З попелу забуття» прочитавши вірші українських письменників про голодомор 1932-1933 років.

«Стоїть в скорботі мати Україна» - третя сторінка журналу, її зміст розкрили бібліотекар Коваль О.В. та методист районного будинку культури Просвєтова О.М., яка в образі матері-України прочитала молитву за Україну, уривок з твору Катерини Мотрич.

Бібліотекар юнацької кафедри Фолюшняк Л. та учениця 6 класу школи № 4 Агапій Марина представили четверту сторінку «Душі загиблих стукають в наші серця».

Спогади очевидців голодомору вмістила п’ята сторінка «Листи з минулого». Її розкрила науковий співробітник Могилів-Подільського краєзнавчого музею Бантюк Галина Іванівна. Драму тих років було показано учасниками театру при будинку культури Колядко Г.Ф., Просвєтовою О.М. та юними акторами Агапій М. та Агапій В.

Бібліотекарі Опаряк Л.В. та Чаговська Л.М. перегорнули останню сторінку журн7алу «Це потрібно живим». На вшанування світлої пам’яті жертв голодомору 32-33 років запалили поминальні свічі, вогник яких зігріє душі загиблих.

При проведені заходу були використані мультимедійні засоби.